**Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 23** *****im. Wojsk Ochrony Pogranicza***** ***************w Wałbrzychu***************

Aktualności

24 czerwca 2020 20:36 | Aktualności

NA SPORTOWO PRZEZ CAŁY ROK 2019/2020

UDZIAŁ UCZNIÓW PSP 23 W ZAWODACH MIĘDZYSZKOLNYCH

 

Lekkoatletyka

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

  • Sportowe sukcesy w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli już we wrześniu.

W sztafetowych biegach przełajowych drużyna dziewcząt powtórzyła zeszłoroczny sukces swoich koleżanek i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zdobyła 1 miejsce.

( skład: Nowacka Wiktoria, Fil Klaudia, Tomaszewska Milena, Chojnacka Karolina, Bednarek Nikola, Broncewicz Nikola, Odebralska Gabriela, Kudra Martyna, Redgosz Jowita, Rewers Oliwia, Klejna Weronika, Jakubczak Rita Jędrzejczyk Nadia, Kopyt Maja
Opiekunowie: Honorata Szulecka , Dorota Armańska )

 

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

  • Również wspaniale spisali się sportowcy na zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Drużyna w składzie: Nowacka Wiktoria, Fil Klaudia, Gluba Mateusz , Azikiewicz Filip zajęła 2. miejsce w sztafecie 4x100 m. ( Wszyscy trenują już klubach -Wiktoria, Klaudia, Mateusz -lekkoatletykę , Filip- piłkę nożną .

Nauczyciele w-f Honorata Szulecka, Dorota Armańska ).

  • Na zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w konkurencjach: biegi , rzuty , skoki Drużyna PSP 23 w ogólnej klasyfikacji zajęła 3 miejsce.

Drużynę reprezentowali: Nowacka Wiktoria , Fil Klaudia ,Mleczko Ewelina, Gluba Mateusz, Kudra Martyna, Rewers Oliwia , Smagliński Kacper , Azikiewicz Filip, Janiszewski Jakub, Bednarek Nikola , Regdosz Jowita .

( nauczyciele w-f Honorata Szulecka, Dorota Armańska )

  • W Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej były również medalowe sukcesy indywidualne:

- Nowacka Wiktoria 1. miejsce- bieg na 60m, 1. miejsce – skok w dal ( nauczyciel w-f Honorata Szulecka )

- Fil Klaudia 1. miejsce – bieg na 300m. 2. miejsce- bieg na 60m ( nauczyciel w-f Honorata Szulecka )

- Wewiór Ksawier -3. miejsce- bieg na 1000 m. ( nauczyciel w-f Dorota Armańska )

 - Kowalczyk Seweryn -3. miejsce- bieg na 60m,, 3. miejsce – bieg na 300 m. ( nauczyciel w-f Honorata Szulecka )

 - Mleczko Karol- 3. miejsce- bieg na 60m przez płotki ( nauczyciel w-f Honorata Szulecka )

 

Wojewódzkie zawody LDK- Kowalczyk Seweryn 3. miejsce – bieg na 300m ( nauczyciel w-f Honorata Szulecka )


 

Tenis stołowy

 

  • Na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym, powtórzony został sukces z poprzednich lat szkolnych, czyli zdobycie 1 miejsca.

( skład : Puzdrowski Arkadiusz – tegoroczny mistrz szkoły, Napierała Adrian- wicemistrz szkoły , Grzebiela Adam i Azikiewicz Filip – mistrzowie Wałbrzycha w latach 2017/2018 i 2018/2019 Opiekun: Dorota Armańska )

  • Młodsi tenisiści dorównali naszym starszym asom i w Igrzyskach Dzieci również sięgnęli po złoto

( skład: Szpringier Alan , Szoma Robert , Grześkowiak Oskar Opiekun: Dorota Armańska )

  • W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta PSP 23 uplasowały się w tym roku na 2.miejscu

( skład: Andżelika Banaś , Julia Oleksy , Wiktoria Nowacka Opiekun: Dorota Armańska)

 

Szachy

 

  • Na polu szachowym drużyna PSP 23 wywalczyła 3. miejsce

( skład:Puzdrowski Arkadiusz, Makowski Tomasz , Gluba Mateusz, Misztal Zofia , Duda Michał , Kaczkowska Emilia ,Oleksy Julia - nauczyciele w-f Dorota Armańska, Honorata Szulecka , Leszek Szczepaniak )

 

Siatkówka chłopców - dolnośląskie igrzyska młodzieży szkolnej  - 5 Miejsce

Skład:Maksymilian Grek klasa 5a, Adrian Posłuszny klasa 8c, Filip Azikiewicz klasa.8c, Adam Grzebiela klasa 8c, Szymon Sikorski klasa.8c, Marcel Cygan klasa.8c, Jakub Janiszewski klasa.8c, Mateusz Gluba klasa.8b, Arkadiusz Puzdrowski klasa.8b
Opiekun: Mariusz Ilczuk

Inne

dyscypliny, w których nasi uczniowie brali udział to:

 

 Strzelectwo sportowe

 Piłka koszykowa

 Piłka siatkowa

 piłka nożna

 

UDZIAŁ UCZNIÓW W ZAWODACH i RYWALIZACJI SZKOLNEJ oraz IMPREZACH SPORTOWYCH

1.Mistrzostwa Europy w Koszykówce na wózkach- kibicowanie

2. Akcja,, Kocham Polskę” – mecze międzyklasowe, konkurs rzutów, ,, Sztafeta Wolności „

3. Festiwal Nauki na sportowo z elementami samoobrony ( Zespół Szkół Sportowych nr 4 )

4.Mecz w tenisa stołowego Uczniowie kontra Nauczyciele- z okazji Dnia Edukacji Narodowej

( uczniowie: Adam Grzebiela, Arkadiusz Puzdrowski, Adrian Napierała, nauczyciele: Radosław Ziubrzycki, Leszek Szczepaniak, Mariusz Ilczuk )

5.Konkurs sportowy,, Bijemy nasze rekordy’’. Tytuł rekordzisty dla Arkadiusza Puzdrowskiego i Tomasza Makowskiego za największą ilość rozegranych partii szachowych.

6. Grand Prix w tenisie stołowym. 1. miejsce Arkadiusz Puzdrowski, 2. miejsce Adrian Napierała, 3. miejsce Alan Szpringier

7. Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym kat. dziewcząt. 1. miejsce Andżelika Banaś, 2.miejsce Wiktoria Nowacka, 3. miejsce Julia Oleksy

8. Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym kat. chłopców. 1.miejsce Arkadiusz Puzdrowski, 2.miejsce Adrian Napierała, 3.miejsce Adam Grzebiela

9. Mistrzostwa Dzieci w tenisie stołowym kat. dziewcząt. 1 miejsce Natalia Schmidt, 2.miejsce Jessica Maćkowiak, 3.miejsce Amanda Jasina

10. Mistrzostwa Dzieci w tenisie stołowym chłopców. 1.miejsce Alan Szpringier, 2.miejsce Robert Szoma, 3.miejsce Oskar Grześkowiak

11. Mistrzostwa Szkoły w szachach. 1. miejsce Arkadiusz Puzdrowski, 2.miejsce Tomasz Makowski, 3.m.Mateusz Gluba,

12. Mistrzostwa Dzieci w szachach. 1.miejsce Jakub Łuczko, 2.miejsce Kacper Iwanowski, 3.miejsce Maksymilian Grek

13. Szkolny Konkurs Sportowiec na Medal. Tytuł : SPORTOWIEC NA MEDAL ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

zdobyli - JULIA OLEKSY, ARKADIUSZ PUZDROWSKI, MATEUSZ GLUBA. Gratulacje!

 

Oto skład ( 90 ) naszych uczniów, którzy w tym roku brali udział w zawodach sportowych:

( w porządku alfabetycznym )

Aksan Oliwier, Augustyniak Jan, Azikiewicz Filip , Andżelika Banaś, Bednarek Martin, Bednarek Kornelia, Bednarek Nikola ,Bieniek Kamil, Bezler Klaudia, Broncewicz Nikola, Bujwid Natalia,Chojnacka Karolina, Czaplicka Aleksandra, Częścik Wiktoria, Cygan Marcel, Didyk Urszula, Długosz Paweł, Duda Michał, Dziembowski Rajmund, Fil Klaudia, Gad Julia ,Gluba Mateusz, Grek Maksymilian, Grochal Daniel, Grzebiela Adam, Grześkowiak Oskar, Górski Patryk, Iwanowski Kacper, Jakubczak Rita, Jakubczak Vanessa, Janiszewski Jakub, Jasina Amanda, Jasina Szymon, Jasińska Martyna, Jaworska Claudia, Jędrzejczyk Nadia, Kaczuga Kamil, Kaczkowska Emilia,Kaźmierczak Adrian, Kitta Natalia, Klejna Weronika, Kopyt Maja, Kowalczyk Seweryn, Kozdrowiecka Martyna, Kraśnicki Oliwier, Krause Alan, Krawczyk Nikola, Kruk Natalia, Kudra Martyna, Lipowski Krystian ,Łuczko Jakub, Łubkowski Rafał, Maćkowiak Jessica, Makowski Tomasz, Misztal Zofia, Mleczko Ewelina, Mleczko Karol, Napierała Adrian, Nowacka Wiktoria , Nowak Maja, Nuzia Rafał, Odebralska Gabriela, Oleksy Julia, Osmańska Maja, Pawlik Wiktor, Pernal Martyna, Pompa Marcel, Posłuszny Adrian , Puzdrowski Arkadiusz, Pytel Kacper, Rabiega Julia, Regdosz Jowita, Rewers Oliwia, Rogalski Oskar, Rosicka Nikola, Sadowski Jakub, Schmidt Natalia, Sikorski Szymon, Słowiński Kacper, Smagliński Kacper, Sołtysiak Wiktor, Szoma Andżelika, Szoma Robert, Szpringier Alan, Szydłowski Bartłomiej, Szymczewski Patryk, Tomaszewska Milena, Toruńska Julia, Wiewiór Ksawier, Żygłowicz - Wawrzyniak Michał.

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO: Honorata Szulecka, Dorota Armańska, Leszek Szczepaniak, Mariusz Ilczuk

Gratulują wszystkim sukcesów i wysiłku w duchu sportowej rywalizacji!

Przeczytano: 292 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: